Klasa Policyjna - informacje

XII Liceum Ogólnokształcące » Klasa Policyjna - informacje

1. XII LO jest SZKOŁĄ PUBLICZNĄ. Jest to JEDYNA szkoła publiczna w Bydgoszczy, w której znajduje się profil policyjny.
  2. Klasy policyjne w naszej szkole są prowadzone pod patronatem Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy, w ścisłej współpracy z Komendą Miejską Policji, a także z Prokuraturą Okręgową oraz Służbą Maltańską.
  3. Zajęcia licealne oraz przygotowujące do matury odbywają się od poniedziałku do piątku i prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli dyplomowanych, gwarantujących doskonałe i profesjonalne przygotowanie do matury.
  4. Piątek jest dniem przede wszystkim policyjnym. Tego dnia czynni zawodowo policjanci (a także pracownicy prokuratury i przedstawiciele Służby Maltańskiej) prowadzą zajęcia teoretyczne i praktyczne, są to m.in.: samoobrona, pływanie, zajęcia poligonowe, strzelnica, nauka używania broni, musztra, prawo karne i drogowe, pomoc przedmedyczna, nauka zachowania się w terenie, przygotowanie do testów psychologicznych. Zapewniamy także obozy szkoleniowe. W II klasie będzie możliwość "wyrobienia" prawa jazdy (kurs będzie się odbywał w naszej szkole, specjalnie dla uczniów klasy policyjnej).
  5. Każde z zajęć profilowanych (np. samoobrona, pomoc przedmedyczna) kończą się certyfikatem, potwierdzających umiejętności, zdobywane w klasie policyjnej.
  6. Po ukończeniu klasy policyjnej możesz:
    • aplikować do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie lub dowolnej wyższej szkoły mundurowej (gdyż przygotowujemy nie tylko do pracy w policji, ale także do pracy we wszystkich innych służbach mundurowych);
    • od razu aplikować do pracy w policji, gdyż będziesz zarówno teoretycznie, jak i praktycznie gotowy do zdania testów sprawnościowych i psychologicznych;
    • aplikować do dowolnej uczelni wyższej, nie związanej ze służbami mundurowymi (gdyż będziesz miał ukończone liceum z maturą).
  7. Przedmioty rozszerzone w klasie policyjnej, przygotowujące do zdania matury na poziomie rozszerzonym:
    • j. angielski
    • wos
    • geografia
  8. Przedmioty punktowane przy naborze elektronicznym:
    • j. polski
    • matematyka
    • wos lub geografia lub język obcy (będzie brany pod uwagę i punktowany tylko ten z wymienionych przedmiotów, z którego miałeś wyższą ocenę)
    • wychowanie fizyczne
  9. Jeśli mieszkasz poza Bydgoszczą, kieruj się [następującymi procedurami].
  10. Jeśli mieszkasz poza Bydgoszczą, będziesz mógł znaleźć zakwaterowanie w bursie im. Małgorzaty Szułczyńskiej [szczegóły].
  11. Do naszej szkoły można dostać się dwoma dziennymi liniami komunikacji miejskiej: 71 i 77. Autobus linii nr 77 staje tuż przy naszej szkole.
  12. W szkole jest stołówka i można wykupić obiady. Cena obiadu dla uczniów wynosi 3,50 zł.