XII Liceum Ogólnokształcące

XII powodów, dlaczego warto wybrać
XII Liceum
Ogólnokształcące 
w Bydgoszczy:

 1. „Znamy się nie tylko z widzenia”
  Jesteśmy bezpieczną szkołą, gdzie nikt nie jest anonimowy, a nauczyciele mają dobry kontakt z młodzieżą.
 2. „Szkolimy - nie szkodzimy”
  W naszej szkole każdy czuje się bezpieczny. Stwarzamy miłe i przyjazne warunki do pracy. Placówka ma profesjonalny monitoring.  Łatwo do nas dotrzeć 15 minut od Ronda Grunwaldzkiego (Galeria Rondo).
 3. „Kształcimy - nie zniekształcamy”
  Zapewniamy dobrą i przyjazną atmosferę pracy. Troszczymy się o każdego ucznia kierując się zasadą: „ Dobra szkoła nie produkuje geniuszy tylko zdrowe społeczeństwo”.
 4. „Stawiamy na prymusów - nie ma przymusów”
  Jesteśmy szkołą bez presji. Nauka w naszej szkole to spokojna droga nabywania wiedzy, bez zbędnego stresu i nerwów.
 5. ”Kreujemy - nie negujemy”.
  Zaangażowanie nauczycieli i dodatkowe zajęcia uczniów umożliwiają rzetelne przygotowanie do matury. Nasi uczniowie dostają się na wybrane przez siebie kierunki studiów, niektórzy rokrocznie są stypendystami Prezesa Rady Ministrów.
 6. ”Pomagamy poznawać – nie pozdawać”
  Nowoczesny system edukacji stwarza warunki do rozwoju talentów. Wykwalifikowana i życzliwie nastawiona kadra pedagogiczna preferuje indywidualne podejście do ucznia.
 7. „Uczymy łamać głowy - nie załamywać”
  Nauczyciele na cotygodniowych konsultacjach pomagają nadrabiać zaległości, każdy uczeń może liczyć na dodatkową pomoc. W trosce o efekty kształcenia oferujemy  zajęcia pozalekcyjne przygotowujące uczniów klas trzecich do matury.
 8. ”Uczymy  tworzyć– nie odtwarzać”
  Różnorodne zajęcia pozalekcyjne, koła przedmiotowe, umożliwiają rozwój zainteresowań, dają możliwość poszerzenia wiedzy, umiejętności, zaprezentowania swoich osiągnięć w środowisku.
 9. ”Wspieramy i pomagamy”
  Służymy radą i pomocą. Nasi pedagodzy gotowi są zawsze do działania. Wspieramy rodziców mających problemy wychowawcze.
 10. „Estetycznie – nie snobistycznie”
  Budynek naszego liceum jest nowoczesny i estetyczny. Baza szkoły to bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, komputery, projektory multimedialne, tablice interaktywne, bogaty księgozbiór w bibliotece (dodatkowo wyposażonej w centrum multimedialne), duża i mała sala gimnastyczna, boisko ze sztuczną nawierzchnią, dwie pracownie komputerowe, nowoczesna pracownia do nauki języków obcych (angielski, niemiecki), gabinet medycyny szkolnej, pedagog szkolny,sklepik, radiowęzeł i nowoczesna szatnia.
 11. „Przez żołądek do serca”
  Atutem naszego liceum jest także możliwość  skorzystania z tanich i smacznych prawdziwie domowych obiadów za 3,50 zł.
 12. „Pomagamy realizować marzenia”
  Różnorodne zajęcia pozalekcyjne, koła przedmiotowe, umożliwiają rozwój zainteresowań, dają możliwość poszerzenia wiedzy, umiejętności, zaprezentowania swoich osiągnięć w środowisku. W XII LO działa Szkolny Klub Wolontariatu współpracujący z Samorządem.

 

ZAPRASZAMY!


Odwiedź swoją przyszłą szkołę – XII Liceum Ogólnokształcące, poczuj jej klimat i rodzinną atmosferę!

Możesz to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. Od 8:00 do 14:30.

Zawsze będziesz mile widziany!