XII Liceum Ogólnokształcące

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to jedna z ważniejszych decyzji w Twoim życiu. Zrób to ze spokojem i rozważnie.

XII LO to z pewnością szkoła dla Ciebie! To wyjątkowa szkoła i wyjątkowi ludzie!

XII Liceum Ogólnokształcące to szkoła, która łączy w sobie nowoczesność, wysoki poziom nauczania i indywidualne podejście do uczniów. Jesteśmy szkołą o niezwykłym charakterze i niepowtarzalnym klimacie. Atmosfera w niej sprzyja nauce, poznaniu innych ludzi i przede wszystkim siebie samego.

Dbamy o wszechstronny rozwój młodzieży. Wychowujemy ją w duchu tolerancji i poszanowania tradycji. Jesteśmy dumni, że wielu naszych uczniów to wolontariusze, ludzie otwarci na potrzeby innych. Naszą Szkołę tworzą ludzie z pasją.

Kadra XII LO to ludzie wykształceni. Większość pedagogów posiada stopień nauczyciela dyplomowanego. Lubimy pracę z młodzieżą. Uczymy kilku języków obcych: języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

Nasi uczniowie są stypendystami Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Iza Kornet - uczennica XII LO jest autorką książki pt. ,,Pasja życiem”.

W XII Liceum Ogólnokształcącym oprócz wysokiej jakości nauczania i stwarzania warunków do rozwoju talentów, zapewniamy dobrą i przyjazną atmosferę pracy. Troszczymy się o każdego ucznia kierując się zasadą: „Dobra szkoła nie produkuje geniuszy tylko zdrowe społeczeństwo”.

W trosce o efekty kształcenia, oferujemy bogaty repertuar kółek przedmiotowych przygotowujących do matury. Szkoła rozwija się i tętni życiem. Budynek jest piękny i nowoczesny. Baza Szkoły to kilkanaście sal lekcyjnych dobrze wyposażonych w pomoce naukowe oraz sprzęt audiowizualny (w tym kilka tablic interaktywnych) , nowoczesne pracownie komputerowe, centrum multimedialne ze stałym dostępem do internetu, biblioteką z bogatym księgozbiorem i stanowiskami komputerowymi, gabinetem medycyny szkolnej, dużą i małą salę gimnastyczną, boiskiem ze sztuczną nawierzchnią, stołówką szkolną, sklepikiem, kawiarenką, radiowęzłem szkolnym i szatnią.

Największą zaletą XII LO są jednak przede wszystkim ludzie, którzy tworzą naszą społeczność szkolną.

Zapraszamy klasy trzecie gimnazjów wraz z wychowawcami codziennie (w dni powszednie) od godz. 9:00 do 15:00. Zobaczysz, jak pracujemy i jak wygląda nasza Szkoła. Jeśli chcesz odwiedzić nas sam lub z rodzicami, także zostaniesz oprowadzony po klasach i szkole (wstąp do Sekretariatu i powiedz, że jesteś zainteresowany zobaczeniem Szkoły). Budynek szkoły jest przystosowany dla uczniów niepełnosprawnych.

12 powodów, dlaczego warto wybrać XII Liceum Ogólnokształcące  w Bydgoszczy:

1. „Znamy się nie tylko z widzenia”
    Jesteśmy małym kameralnym liceum, bezpieczną szkołą – gdzie nauczyciele mają dobry kontakt z młodzieżą.
  2. „Szkolimy - nie szkodzimy”
    W naszej szkole każdy czuje się bezpieczny. Stwarzamy miłe i przyjazne warunki do pracy. Placówka ma profesjonalny monitoring.  Łatwo do nas dotrzeć 15 minut od Ronda Grunwaldzkiego/Reala.
  3. „Kształcimy - nie zniekształcamy”
    Zapewniamy dobrą i przyjazną atmosferę pracy. Troszczymy się o każdego ucznia kierując się zasadą:
    „ Dobra szkoła nie produkuje geniuszy tylko zdrowe społeczeństwo”.
  4. „Stawiamy na prymusów - nie ma przymusów”
    Jesteśmy szkołą bez presji. Nauka w naszej szkole to spokojna droga nabywania wiedzy, bez zbędnego stresu i nerwów.
  5. ”Kreujemy - nie negujemy”.
    Zaangażowanie nauczycieli i dodatkowe zajęcia uczniów umożliwiają rzetelne przygotowanie do matury. Nasi uczniowie dostają się na wybrane przez siebie kierunki studiów, niektórzy rokrocznie są stypendystami Prezesa Rady Ministrów.
  6. ”Pomagamy poznawać – nie pozdawać”
    Nowoczesny system edukacji stwarza warunki do rozwoju talentów. Wykwalifikowana i życzliwie nastawiona kadra pedagogiczna preferuje indywidualne podejście do ucznia.
  7. „Uczymy łamać głowy - nie załamywać”
    Nauczyciele na cotygodniowych konsultacjach pomagają nadrabiać zaległości, każdy uczeń może liczyć na dodatkową pomoc. W trosce o efekty kształcenia oferujemy  zajęcia pozalekcyjne przygotowujące uczniów klas trzecich do matury.
  8. ”Uczymy  tworzyć– nie odtwarzać”
  9. ”Wspieramy i pomagamy”
    Służymy radą i pomocą. Nasi pedagodzy gotowi są zawsze do działania. Wspieramy rodziców mających problemy wychowawcze.
  10. „Estetycznie – nie snobistycznie”
    Budynek naszego liceum jest nowoczesny i estetyczny. Baza szkoły to bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, komputery, projektory multimedialne, tablice interaktywne, bogaty księgozbiór w bibliotece (dodatkowo wyposażonej w centrum multimedialne), duża i mała sala gimnastyczna, boisko ze sztuczną nawierzchnią, dwie pracownie komputerowe, nowoczesna pracownia do nauki języków obcych (angielski, niemiecki, hiszpański), gabinet medycyny szkolnej, pedagog szkolny, sklepik, radiowęzeł i nowoczesna szatnia.
  11. „Przez żołądek do serca”
    Atutem naszego liceum jest możliwość  skorzystania z tanich i smacznych obiadów.
  12. „Pomagamy realizować marzenia”
    Różnorodne zajęcia pozalekcyjne, koła przedmiotowe, umożliwiają rozwój zainteresowań, dają możliwość poszerzenia wiedzy, umiejętności, zaprezentowania swoich osiągnięć w środowisku. W XII LO działa Szkolny Klub Wolontariatu współpracujący z Samorządem Uczniowskim i Szkolnym Klubem Honorowych Dawców Krwi. Włącza się on rokrocznie w akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZAPRASZAMY!
Odwiedź swoją przyszłą szkołę – XII Liceum Ogólnokształcące, poczuj jej klimat i rodzinną atmosferę. Możesz to zrobić zarówno podczas "dni otwartych", jak i w innym terminie. Zawsze będziesz mile widziany!