XII Liceum Ogólnokształcące

XII powodów, dlaczego warto wybrać
XII Liceum
Ogólnokształcące
w Bydgoszczy:

1. „Znamy się nie tylko z widzenia”
    Jesteśmy bezpieczną szkołą, gdzie nikt nie jest anonimowy, a nauczyciele mają dobry kontakt z młodzieżą.
  2. „Szkolimy - nie szkodzimy”
    W naszej szkole każdy czuje się bezpieczny. Stwarzamy miłe i przyjazne warunki do pracy. Placówka ma profesjonalny monitoring.  Łatwo do nas dotrzeć 15 minut od Ronda Grunwaldzkiego (Galeria Rondo).
  3. „Kształcimy - nie zniekształcamy”
    Zapewniamy dobrą i przyjazną atmosferę pracy. Troszczymy się o każdego ucznia kierując się zasadą: „ Dobra szkoła nie produkuje geniuszy tylko zdrowe społeczeństwo”.
  4. „Stawiamy na prymusów - nie ma przymusów”
    Jesteśmy szkołą bez presji. Nauka w naszej szkole to spokojna droga nabywania wiedzy, bez zbędnego stresu i nerwów.
  5. ”Kreujemy - nie negujemy”.
    Zaangażowanie nauczycieli i dodatkowe zajęcia uczniów umożliwiają rzetelne przygotowanie do matury. Nasi uczniowie dostają się na wybrane przez siebie kierunki studiów, niektórzy rokrocznie są stypendystami Prezesa Rady Ministrów.
  6. ”Pomagamy poznawać – nie pozdawać”
    Nowoczesny system edukacji stwarza warunki do rozwoju talentów. Wykwalifikowana i życzliwie nastawiona kadra pedagogiczna preferuje indywidualne podejście do ucznia.
  7. „Uczymy łamać głowy - nie załamywać”
    Nauczyciele na cotygodniowych konsultacjach pomagają nadrabiać zaległości, każdy uczeń może liczyć na dodatkową pomoc. W trosce o efekty kształcenia oferujemy  zajęcia pozalekcyjne przygotowujące uczniów klas trzecich do matury.
  8. ”Uczymy  tworzyć– nie odtwarzać”
  9. ”Wspieramy i pomagamy”
    Służymy radą i pomocą. Nasi pedagodzy gotowi są zawsze do działania. Wspieramy rodziców mających problemy wychowawcze.
  10. „Estetycznie – nie snobistycznie”
    Budynek naszego liceum jest nowoczesny i estetyczny. Baza szkoły to bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, komputery, projektory multimedialne, tablice interaktywne, bogaty księgozbiór w bibliotece (dodatkowo wyposażonej w centrum multimedialne), duża i mała sala gimnastyczna, boisko ze sztuczną nawierzchnią, dwie pracownie komputerowe, nowoczesna pracownia do nauki języków obcych (angielski, niemiecki), gabinet medycyny szkolnej, pedagog szkolny,sklepik, radiowęzeł i nowoczesna szatnia.
  11. „Przez żołądek do serca”
    Atutem naszego liceum jest także możliwość  skorzystania z tanich i smacznych prawdziwie domowych obiadów za 3,50 zł.
  12. „Pomagamy realizować marzenia”
    Różnorodne zajęcia pozalekcyjne, koła przedmiotowe, umożliwiają rozwój zainteresowań, dają możliwość poszerzenia wiedzy, umiejętności, zaprezentowania swoich osiągnięć w środowisku. W XII LO działa Szkolny Klub Wolontariatu współpracujący z Samorządem.

ZAPRASZAMY!

Odwiedź swoją przyszłą szkołę – XII Liceum Ogólnokształcące, poczuj jej klimat i rodzinną atmosferę!

Możesz to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. Od 8:00 do 14:30.

Zawsze będziesz mile widziany!