Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego, ul. Puszczykowa 11, 85-446 Bydgoszcz Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego, ul. Puszczykowa 11, 85-446 Bydgoszcz Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego, ul. Puszczykowa 11, 85-446 Bydgoszcz Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego, ul. Puszczykowa 11, 85-446 Bydgoszcz

Pierwszy dzień wiosny

21 marca w piątek wszyscy uczniowie świętowali nadejście Wiosny. W tym wyjątkowym dniu w całej szkole było głośno, radośnie i kolorowo. Jak co roku uczniowie zamiast wagarów wybrali wspólną zabawę z nauczycielami. W niecodziennych strojach i w dobrych humorach korzystali z atrakcji przygotowanych przez panie I. Witkowską i M. Wachowską oraz Samorząd Uczniowski. 

 

Jak zawsze dużą popularnością cieszyła się wiosenna kawiarenka,  w której nie zabrakło kalorycznych pyszności, ale także zdrowych, pożywnych kanapek. Tradycyjnie każda klasa 10% dochodu ze sprzedaży wypieków przeznaczyła na zaprzyjaźnione Schronisko dla zwierząt. 

W tym samym czasie wszystkie klasy rywalizowały ze sobą w kilku konkurencjach:

1.Na najpiękniej ustrojoną salę lekcyjną:

•w szkole podstawowej wygrała sala nr 13 klasy 5a

•w gimnazjum sala nr 7 klasy IIA

2.Na najlepszy portret wychowawcy w wiosennej odsłonie:

•w szkole podstawowej wygrał portret p. Marty Kowalczyk-Wojtkowiak (klasy 6b)

•w gimnazjum portret p. Macieja Kosmali (klasy IIIA)

3.Najwięcej emocji wywołał jednak konkurs na najciekawszy strój pani Wiosny. Co ciekawe, w gimnazjum konkurs zdominowali chłopcy, a pomysłowość ich przebrań zaskoczyła nawet konkursowe jury, które długo dyskutowało, zanim ogłosiło ostateczny werdykt:

•w szkole podstawowej wygrała Emilia Salamon z kl. 5b

•w gimnazjum Mateusz Topolewski z kl. IIIA.

Warto wspomnieć, iż w wiosennych strojach nauczycieli motywem wiodącym były kolorowe motyle rozdawane przez panią wicedyrektor Dorotę Podpinkę.

4.Miłośnicy literatury mogli natomiast w Wiosennym Kąciku Literackim oddać się lekturze tekstów o tematyce wiosennej autorstwa uczniów naszej szkoły (najciekawsze prace zostaną umieszczone na stronie szkoły w zakładce Kącik pisarski ZS nr 24); konkurs na najlepszą pracę literacką wygrały uczennice:

•w szkole podstawowej Maria Nawrotek z kl. 5a

•w gimnazjum Oliwia Burzyńska z kl. IIB

Gratulacje dla zwycięzców!

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę

 

Wednesday the 20th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins