Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w ZS nr 24

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole uczciliśmy go wyjątkowo uroczyście, podejmując szereg działań promujących nasz język narodowy.

Na szkolnych korytarzach pojawiły się ciekawostki związane z jego historią oraz kulturą. Uczniowie z niedowierzaniem czytali pierwsze zdanie zapisane w języku polskim czy odkrywali znaczenia takich wyrazów jak absztyfikant czy waćpanna. Nie zabrakło także porad dotyczących odmiany trudnych wyrazów, a tych, jak wiadomo, w języku polskim nie brakuje.
Powstała również okolicznościowa gazetka, na której znalazły się uczniowskie plakaty poświęcone poprawności ortograficznej i językowej.
Pani Katarzyna Sztuba i pani Marzena Wachowska zorganizowały także trzy konkursy,
na które nagrody w postaci kart upominkowych do Empiku ufundowała
Rada Osiedla Osowa Góra.

Z radością przedstawiamy zwycięzców:
Antonina Gilewska – Mistrzyni Ortografii klas 7-8
Weronika Kujawska – Wicemistrzyni Ortografii klas 7-8
Gabriela Tauer - Wicemistrzyni Ortografii klas 7-8
Olimpia Welsberg – Mistrzyni Ortografii klas 4-6
Zofia Filipowicz - Mistrzyni Ortografii klas 4-6

Kalina Marzec – Mistrzyni Kaligrafii ZS nr 24

W konkursie na plakat poświęcony poprawnej polszczyźnie kolejne miejsca zajęli:
Patrycja Bogoczyńska – I miejsce