Finał konkursu miejskiego „100 LAT POLSKIEGO RUCHU OLIMPIJSKIEGO”


 

W środę, 06 listopada 2019 roku, w sali gimnastycznej naszej szkoły miał miejsce finał Konkursu Miejskiego „100 lat polskiego ruchu olimpijskiego”. Impreza ta organizowana w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych, miała na celu weryfikację wiedzy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z tematyki 100-letniej historii polskiego olimpizmu.

 

 

 


Często się mówi, że sport to największy teatr świata. Przez ostatnie 100 lat, polscy sportowcy wielokrotnie odgrywali w nim znaczące role, będąc zwycięzcami wielu konkurencji, co przynosiło radość i olbrzymie emocje milionom Polaków. Właśnie tych wybitnych sportowców dotyczył konkurs.
W emocjonującej rozgrywce, która rozgrywana była w formule telewizyjnego teleturnieju „1 z 10” brali uczniowie 7 bydgoskich szkół. Musieli się oni wykazać wiedzą olimpijską, ale także obrać strategię rywalizacji sportowej oraz mieć odrobinę szczęścia.
Zwycięzcą został Cezary Talar, reprezentujący Technikum Kolejowe. W tym miejscu warto wspomnieć, iż w poprzedniej edycji konkursu, uczeń ten także był w finale, gdzie zajął drugie miejsce. Kolejne miejsca w finale obecnej edycji zajęli Jakub Kluszczyński (III LO) – II miejsce oraz Kryspin Czyż (reprezentant naszej szkoły SP40) – III miejsce. Fotorelacja z konkursu znajduje się w galerii.
Konkurs odbył się w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych przyznanych na 2019 rok, ale także wsparty został pomocą finansową i rzeczową przez inne instytucje tj.: Rada Osiedla Osowa Góra, Rada Osiedla Flisy, Miejski Szkolny Związek Sportowy w Bydgoszczy, Regionalna Rada Olimpijska oraz Polski Komitet Olimpijski w Warszawie. Wszystkim darczyńcom należą się wielkie podziękowania i słowa uznania.
Obecna trzecia edycja konkursu została zakończona, ale już planowana jest kolejna, mająca bezpośredni związek z tym co nas czeka w lipcu i sierpniu 2020 roku – czyli Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. W związku z tym, że stolica Japonii będzie po raz drugi gościć sportowców (poprzednio w 1964 roku), tematem przewodnim kolejnej edycji będzie okres „Od Tokio do Tokio”.
Już teraz serdecznie zapraszamy.

Organizator konkursu, Krzysztof Kultys.

Saturday the 22nd. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins