ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I MUNDUROWYCH O PROFILU POLICYJNYM W XII LO

 

  

Dnia 18.10.2019 r.  w XII Liceum Ogólnokształcącym odbyło się Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych o profilu policyjnym. Uroczystość miała podniosły charakter. Dla uczniów dzień zaprzysiężenia jest wyjątkowy i z tej okazji zaprosiliśmy znakomitych gości reprezentujących instytucje działające na terenie naszego miasta.

 

 

 Swoją obecnością zaszczycili: inspektor Krzysztof Stefaniak – Komendant Miejski Policji, inspektor Maciej Daszkiewicz – Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji, inspektor Marlena Richert z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego, wizytator Ewa Podgórska z Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty, prokurator Joanna Podpora – Sikorska z Prokuratury Okręgowej, major Maciej Paszkowski
– zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień, dr Elżbieta Okońska – przedstawiciel Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły mgr inż. Leszek Sobieraj. Podczas uroczystości zaprezentowano uczniów i uczennice klas pierwszych i ich wychowawczynie. Następnie młodzież  złożyła przysięgę na Sztandar Szkoły, ślubując że będzie zdobywać rzetelną wiedzę przydatną w pracy dla dobra Ojczyzny, dawać wyraz szacunku dla tradycji szkoły oraz kształtować
w sobie cechy prawdziwego patriotyzmu.
    Po części oficjalnej zebrani goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów starszych klas pod kierunkiem swoich opiekunów. Zaprezentowano pokaz musztry i wybranych technik samoobrony. Następnie uczniowie klas pierwszych zaśpiewali „Obławę” - specjalną piosenkę o tym, jak kandydaci na funkcjonariuszy policji „wyobrażają sobie pracę strażników prawa”.
    Uroczystość zgromadziła liczne grono przedstawicieli najbliższej rodziny uczniów klas I LO: rodziców, rodzeństwo, dziadków oraz znajomych, którzy po raz pierwszy mogli zobaczyć „przyszłego” policjanta w mundurze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Saturday the 22nd. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins