Co w radiu piszczy...?

O jakim zawodzie marzy prawie każda jedenastolatka? Oczywiście w przyszłości chce zostać piosenkarką lub projektantką mody. A jak jest z chłopcami? Ci zazwyczaj wyobrażają się na piłkarskim boisku. Wszystko jednak mogło ulec zmianie- przynajmniej wśród uczniów klasy 5b- po wizycie w mieszczącej się przy ulicy Gdańskiej redakcji Radia PiK. Uczniowie najpierw zostali zaproszeni do pomieszczenia, w którym znajduje się radiowe muzeum, czyli sprzęty i cały dziennikarski warsztat sprzed lat. O tym, jak ogromny postęp dokonał się w dziedzinie technologii radia, piątoklasiści mogli dowiedzieć się, kiedy zaproszono ich do współczesnego studia. Mnóstwa wrażeń dostarczyła tutaj

możliwość zobaczenia, w jaki sposób powstają wiadomości i inne programy na antenie radiowej. Ciekawe były również eksperymenty dźwiękowe, które uczniowie mogli przeprowadzić w prawdziwym studiu nagrań. W końcu najważniejszy punkt programu- spotkanie z redaktorami bydgoskiej rozgłośni i rozmowa na temat ich pracy. Nie ma to jednak, jak uczyć się w sposób praktyczny! Każdy więc mógł, korzystając z radiowego mikrofonu i sprzętu nagrywającego, przeprowadzić swój pierwszy dziennikarski wywiad. Chętnych nie brakowało, a ze zdobytych doświadczeń wypłynął jeden wniosek- dziennikarz to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja nierozerwalnie związana z ciekawością świata i ludzi.

Thursday the 23rd. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins