Kochamy Cię, Polsko…

Dnia 29 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się turniej wiedzy o kraju ojczystym pt. „Kocham Cię, Polsko”, który stanowił zamknięcie obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Zespole Szkół nr 24. Wydarzenie to stało się udaną próbą integracji rodziców ze społecznością uczniowską. Na pytania z różnych dziedzin wiedzy o Polsce odpowiadały wielopokoleniowe drużyny, ponieważ w turnieju uczestniczyli nie tylko uczniowie różnych klas szkoły podstawowej i liceum, ale i ich zaproszeni rodzice… a nawet dziadkowie! Grupy wzięły udział w różnorodnych konkurencjach m. in. muzycznych, ortograficznych, literackich i

geograficznych. W turnieju uczestniczyło aż 30 zawodników podzielonych na 5 drużyn. Nikt nie wyszedł ze szkoły z pustymi rękami. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom a drużyny, które zajęły I, II i III miejsce, nagrody. Warto wspomnieć, że zawodnicy mogli posilić się daniami typowymi dla polskiej kuchni w bufecie przygotowanym przez uczniów klasy 6 B. W spisie dań były m. in. pierogi, chleb ze smalcem, grzybki w occie! Serdecznie dziękujemy Radzie Osiedla Osowa Góra za wsparcie finansowe projektu. Umożliwiło ono zakup nagród i innych materiałów potrzebnych do zorganizowania turnieju. Dziękujemy naszym niezawodnym uczniom oraz ich wspaniałym opiekunom za świetną zabawę! Przekazujemy również wyrazy wdzięczności wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji tego przedsięwzięcia. Katarzyna Sztuba, Marzena Wachowska, Iwona Witkowska, Elżbieta Białodrzewska

Monday the 19th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins