„Masz prawo wiedzieć”


     W miniony piątek troje uczniów z klasy 5b ( Julia Bartkowiak, Martyna Dolata i Szymon Bober) pojechało do Torunia, by wziąć udział w seminarium w ramach projektu „Masz prawo wiedzieć”.
 Jego celem jest zachęcenie społeczności szkolnej do zdobywania oraz poszerzania wiedzy na temat migracji i uchodźstwa, a także kształtowanie postaw otwartych na inność czy różnorodność kulturową.
     W toruńskim Urzędzie Marszałkowskim nasza trójka wraz ze swoimi opiekunkami miała przyjemność poznać pozostałych uczestników programu, którzy przyjechali z różnych szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Integracji uczniów posłużyły ciekawie przygotowane warsztaty, podczas których  rysowali oni  nawzajem swoje portrety, grali w bingo towarzyskie czy budowali wieżę obserwacyjną. W  trakcie dobrej zabawy dzieci przygotowywały się do pracy nad własnym projektem szkolnym. Jego główne założenie to pomaganie oraz wspieranie kolegów i koleżanek  przybyłych z innych krajów.
    Julia, Martyna i Szymon wymyślili kilka ciekawych akcji, które chcą zorganizować i  przeprowadzić przy pomocy klasy. Na razie nie będziemy zdradzać szczegółów, ale na pewno dzięki tym pomysłom nasza szkoła wyda się przyjazna wszystkim cudzoziemskim uczniom.

Monday the 19th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins