ZLOT KLAS MUNDUROWYCH WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO

W dniu 5 września odbyły się wojewódzkie eliminacje IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych 2018.Imprezaodbyła się na strzelnicy garnizonowej w Bydgoszczy przy ulicy Rynkowskiej.
Celem zawodów było kształtowanie w środowisku młodzieży szkolnej postaw patriotycznych, w szczególności uczczenie 100 - lecia odzyskania niepodległości, popularyzowanie służby wojskowej wśród młodzieży z klas mundurowych, kształtowanie umiejętności i cech charakteru niezbędnych do współdziałania w zespole oraz przydatnych w realizacji zadań o charakterze obronnym, sprawdzenie umiejętności nabytych przez uczniów w trakcie prowadzonych szkoleń i nauki w szkołach oraz wyłonienie najlepszej szkoły mundurowej w województwie kujawsko – pomorskim.


Na przebieg zawodów składały się 4 konkurencje:
1.Marszobieg zespołowy z pokonywaniem przeszkód na dystansie 6 km.
2.Strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks z pozycji leżąc z podpórką.
3.Rzut granatem do celu.
4.Częściowe rozkładanie i składanie karabinka kbk AK na czas.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II Liceum.
 Zespół wystąpił w 9 – osobowym składzie: kapitan – Tomasz Wilkosz, Krystian Kandziora, Jakub Koperski, Jakub Ludwikowski, Jakub Najdowski, Daniel Przybył, Agnieszka Kozak, Julia Dobrzykowska, Natalia Osak. Należy dodać, że nasz zespół był najmłodszy w stawce startujących drużyn.
Wielki sukces indywidualny odniósł Krystian Kandziora, który był najlepszy
w konkurencji strzelania z karabinka kbks w całej stawce uczestników.
Uzyskał maksymalny wynik: - 130 punktów (  13 dziesiątek, 3 w serii próbnej
 i 10 w serii konkursowej ) przy maksymalnym skupieniu oddanych strzałów. Tym samym wzbudził podziw obecnych na zawodach oficerów wojska i policji ( w tym Komendanta Miejskiego Policji ). Za ten wyczyn otrzymał specjalną nagrodę od Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy płk Tomasza  Dominikowskiego. Należy wyróżnić także Tomasza Wilkosza, który w serii konkursowej również zaliczył same dziesiątki. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie zespołu: Ewa Ziółkowska – koordynator klas policyjnych, oraz Jarosław Szczepaniak – wychowawca klasy II LO otrzymali od organizatorów certyfikaty uczestnictwa w zawodach sportowo – obronnych klas mundurowych na szczeblu województwa kujawsko – pomorskiego.

Tuesday the 18th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins