Tytuł Mistrza Ortografii Grodu nad Brdą 2018 przyznany!

       24 maja br. uczniowie z bydgoskich szkół podstawowych walczyli w naszej szkole o tytuł Mistrza Ortografii Grodu nad Brdą 2018.
      W jedenastej edycji Miejskiego Konkursu Ortograficznego
( Bydgoski Grant Oświatowy ), którego organizatorkami są polonistki - pani Iwona Witkowska i pani Marzena Wachowska- zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 40. Drugie miejsce przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 46, a trzecie uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 63. Zwycięską drużynę z czterdziestki reprezentowało troje uczniów- Antonina Gilewska, Nicole Synakiewicz i Paweł Ungerek.
     Uczniowie przybyłych na konkurs szkół rywalizowali ze sobą w przeróżnych konkurencjach. Najpierw musieli napisać najeżone trudnościami ortograficznymi dyktando, następnie stanąć do zawodów, o wyniku których zadecydowały poprawne odpowiedzi związane z niebanalnymi regułami polskiej pisowni.
     Uczestnicy konkursu okazali się być doskonałymi teoretykami, ale i strona praktyczna działań nie wywołała wśród nich większego  zaskoczenia. Przy okazji co niektórzy mogli popisać się swoim talentem aktorskim, bo i takich umiejętności wymagały pewne zadania.
      Ortografia, choć trudna, nie musi być nudna! Oto zasada naszego konkursu, którego kolejna- dwunasta już edycja- za rok. Zapraszamy!

Wednesday the 24th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins