Sukces uczennic z II klasy Liceum w Grze Miejskiej „Most Królowej Jadwigi”


W upalne sobotnie popołudnie dnia 12 maja 2018 roku, grupa poszukiwaczy historii kulturalnej Bydgoszczy z klasy II LO wraz ze swoim opiekunem - Panią Katarzyną Sztubą - wzięła udział w grze miejskiej zorganizowanej przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury. Konkurs dotyczył znajomości topografii naszego miasta oraz książki Jerzego Sulimy - Kamińskiego pt. ,,Most Królowej Jadwigi". Udział w wydarzeniu zakończył się uzyskaniem III miejsca wśród drużyn z całego miasta.


Początek rajdu, który polegał na jak najszybszym zaliczaniu poszczególnych punktów wskazanych na mapie Bydgoszczy i wykonywaniu przygotowanych przez organizatorów zadań, nastąpił przy kamienicy na ul. Królowej Jadwigi 10, gdzie zamieszkiwał autor. Tam miałyśmy po raz pierwszy styczność z licznymi przeciwnikami, lecz z dobrymi humorami rozpoczęłyśmy grę. Jak to zwykle bywa, początki bywają trudne. Tak samo było tym razem. Rozszyfrowanie mapy i całej motoryki gry zajęło nam trochę czasu, lecz wspólnymi siłami bez większych problemów ruszyłyśmy do walki. Po drodze czekało na nas wiele wyzwań zarówno tych intelektualnych jak i fizycznych.
Z pewnością najmilej będziemy wspominać zadanie, w którym starym, zardzewiałym wiaderkiem wyciągałyśmy wodę z Brdy - myślę, iż drugi raz nie będziemy mieć takiej możliwości. Walka była bardzo zacięta. Skwar, który towarzyszył tego dnia drużynom bardzo utrudniał marsz, lecz my, oblewając się potem, nie poddawałyśmy się i dziarsko parłyśmy do przodu. W trakcie gry przebyłyśmy odcinek około 13 km. Trasa gry wiodła przez Okole, Śródmieście i Biedaszkowo, dzięki czemu mogłyśmy poznać wiele nieznanych nam wcześniej miejsc.  Podczas męczącej trasy, towarzyszyło nam hasło: ,, Jak nie możesz iść, to się czołgaj - byle cały czas do przodu”. Było dużo śmiechu jak i zwątpień oraz problemów do rozwiązania.
Gra była sprawdzianem dla nas i naszych umiejętności współpracy w grupie i działania pod presją czasu. Rajd odbywał się w sobotę, pogoda zachęcała do całodniowego leżenia na trawie, a nie chodzenia po mieście. Jednak udało się! Ukończyłyśmy grę, wykonałyśmy wszystkie zadania, dzięki czemu  zdobyłyśmy III miejsce i świetnie spędziłyśmy czas. Uważam, iż byłą to świetna inicjatywa i w przyszłości chciałabym ją powtórzyć.


Autorką tekstu jest uczennica klasy II LO Agnieszka Ziętara

Tuesday the 18th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins