Międzyszkolny Turniej Siatkówki Zespołów Mieszanych dla uczniów oddziałów gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZS nr 24 w Bydgoszczy

    Dnia 28 marca 2018 roku odbyła się IV Edycja Międzyszkolnego Turnieju Siatkówki Zespołów Mieszanych dla Szkół Gimnazjalnych
o Puchar Dyrektora ZS nr 24 w Bydgoszczy.
Głównym celem Turnieju była promocja Klasy Mundurowej o Profilu Policyjnym  XII LO w środowisku młodzieży gimnazjalnej, połączona
z  popularyzacją dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportu jaką  jest siatkówka.
W zawodach brały udział drużyny z bydgoskich Gimnazjów: nr 27, 29, 31, 32, 34, 47 oraz Gimnazjum z Sicienka i Białych Błót.  Zawody rozegrano dwuetapowo. Najpierw odbyły się mecze w 2 grupach eliminacyjnych ( po 4 zespoły w każdej ). Następnie w półfinałach zwycięzca grupy I grałz zespołem z drugiego miejsca z grupy II, a zwycięzca grupy II grał  z zespołem z drugiego miejsca z grupy I. Wyłonieni zwycięzcy spotkali sięw Wielkim Finale, natomiast pokonani zagrali w meczu o III miejsce.
Po rozegraniu meczy eliminacyjnych, uczestnicy Turnieju brali udział  w Promocji Klasy Policyjnej. Mieli możliwość obejrzenia prezentacji  multimedialnej, przedstawiającej  informacje na temat Klasy Mundurowej. Następnie uczniowie klasy I i II Liceum przedstawili  swoje umiejętności, które nabyli podczas nauki w naszej szkole. Młodzież zaprezentowała pokaz musztry w  kolumnie dwójkowej i czwórkowej oraz elementy walki judo.
Po zakończeniu rywalizacji na parkiecie odbyła się uroczystość wręczania pucharów, dyplomów i nagród indywidualnych. Zwycięski Zespół z Gimnazjum z Białych Błót otrzymał z rąk Pana Dyrektor mgr inż. Leszka Sobieraja Puchar Dyrektora ZS nr 24 w Bydgoszczy. Pozostałym drużynom  również wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy.
Wybrano także najlepszą zawodniczkę i zawodnika Turnieju, którymi zostali uczniowie: Klaudia Wutkowska z Gimnazjum z Białych Błót i Marek Celar z Gimnazjum nr 34.  Obydwoje otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy
i nagrody rzeczowe.
Turniej odbywał się w miłej atmosferze, był obserwowany przez liczne grono kibiców.Organizatorzy Turnieju składają podziękowania sponsorom, bez których trudno byłoby zorganizować Imprezę: Rada Rodziców przy ZS nr 24, Rada Osiedla Osowa Góra, Drużyna Piłki Siatkowej Łuczniczka Bydgoszcz, Komis Samochodowy „Natal” – państwo Witkowscy, ksiądz Piotr Poćwiardowski, ksiądz Dominik  Krawczak.
WYNIKI TURNIEJU

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

1. GIMNAZJUM  BIAŁE BŁOTA
2. GIMNAZJUM  NR 34
3.GIMNAZJUM  SICIENKO
4. GIMNAZJUM  NR 31
5. GIMNAZJUM  NR 29
6. GIMNAZJUM  NR 47
7. GIMNAZJUM  NR 27
8. GIMNAZJUM  NR 32

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA: KLAUDIA WUTKOWSKA -   Gimnazjum Białe Błota
NAJLEPSZY ZAWODNIK: MAREK CELAR  - Gimnazjum nr 34

Monday the 19th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins