Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej dla uczniów oddziałów gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZS nr 24 w Bydgoszczy

    Dnia 26 marca 2018 roku odbyła się V Edycja Międzyszkolnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZS nr 24 w Bydgoszczy. Głównym celem Turnieju była promocja Klasy Mundurowej o Profilu Policyjnym  XII LO w środowisku młodzieży gimnazjalnej, połączona z  grą w najbardziej popularną dyscyplinę sportu jaką  jest piłka nożna.
W zawodach brały udział drużyny z bydgoskich Gimnazjów: nr 25, 27, 31, 32, 34, 47 oraz Gimnazjum z Sicienka i Białych Błót.  Zawody rozegrano dwuetapowo. Najpierw odbyły się mecze w 2 grupach eliminacyjnych.
Następnie w półfinałach zwycięzca grupy I grał z zespołem z drugiego miejsca
z grupy II, a zwycięzca grupy II grał z zespołem z drugiego miejsca z grupy I. Wyłonieni zwycięzcy spotkali się w Wielkim Finale, natomiast pokonani zagrali w meczu o III miejsce.
Po rozegraniu meczy eliminacyjnych, uczestnicy Turnieju brali udział  
w Promocji Klasy Policyjnej. Mieli możliwość obejrzenia prezentacji  multimedialnej, przedstawiającej  informacje na temat Klasy Mundurowej. Następnie uczniowie klasy I i II Liceum przedstawili  swoje umiejętności,
które nabyli podczas nauki w naszej szkole. Młodzież zaprezentowała pokaz musztry w  kolumnie dwójkowej i czwórkowej oraz ćwiczenia elementów samoobrony.
Po zakończeniu rywalizacji na parkiecie odbyła się uroczystość wręczania pucharów, dyplomów i nagród indywidualnych. Zwycięski Zespół z Gimnazjum z Białych  Błót otrzymał z rąk Pana Dyrektora mgr inż. Leszka Sobieraja
Puchar  Dyrektora ZS nr 24 w Bydgoszczy. Pozostałym drużynom  również wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy.
Wybrano także najlepszego zawodnika i bramkarza Turnieju, którymi zostali uczniowie: Hubert Sabiniarz  z Gimnazjum w Białych Błotach  
i Wojciech Bednarek z Gimnazjum z Sicienka.  Obaj otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Drużyna naszego Gimnazjum zajęła
w Turnieju III miejsce. Opiekunem zespołu był pan Krzysztof Kultys.
 Turniej odbywał się w miłej atmosferze, był obserwowany przez liczne grono kibiców.
Organizatorzy Turnieju składają podziękowania sponsorom, bez których trudno byłoby zorganizować Imprezę: Rada Rodziców przy ZS nr 24, Rada Osiedla Osowa Góra, Komis Samochodowy „Natal” – państwo Witkowscy, ksiądz Piotr Poćwiardowski, ksiądz Dominik  Krawczak.
WYNIKI TURNIEJU

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

1. GIMNAZJUM  BIAŁE BŁOTA
2. GIMNAZJUM SICIENKO
3.GIMNAZJUM NR  31
4. GIMNAZJUM NR 34
5. GIMNAZJUM 32
6. GIMNAZJUM NR 47
7. GIMNAZJUM NR 27
8. GIMNAZJUM NR 25

NAJLEPSZY ZAWODNIK: HUBERT SABINIARZ  - Gimnazjum Białe Błota
NAJLEPSZY BRAMKARZ: WOJCIECH BEDNAREK -  Gimnazjum Sicienko

Monday the 19th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins