II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU„POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII”

Instytut Pamięci Narodowej oraz Komenda Główna Policji już po raz kolejny zaprosili uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii” . Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego. W piątek 9 lutego gościliśmy w Naszej Szkole uczniów klas policyjnych z woj. kujawsko-pomorskiego wraz z opiekunami. Warsztaty i prelekcje prowadzili przedstawiciele Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji, przedstawiciele Stowarzyszenia Bydgoska Rodzina Katyńska oraz pracownik IPN z Delegatury w Bydgoszczy –p. Mirosław Sprenger. Przedstawiona i omawiania była wystawa BHiT KGP  „Cichociemni”. Imprezę uświetniła obecność Naczelnika Delegatury IPN w Bydgoszczy p. Edyty Cisewskiej Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały, Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji mł. Insp. Przemysława Mielczarka, przedstawicieli Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji -  p. Roberta Horosza oraz sierż. szt. Rafała Wojdona. Całość imprezy prowadził koordynator wojewódzki klas policyjnych asp. Sławomir Szeląg. (Zapraszamy do galerii)

Saturday the 15th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins