„SPOTKANIE Z HISTORIĄ” WIZYTA UCZNIÓW KLAS POLICYJNYCH XII LO W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W BYDGOSZCZY

 

3

 

         26 stycznia 2018 roku klasy policyjne XII LO uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Spotkanie z historią”. Organizatorami były: Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy oraz Wydział Komunikacji Społecznej KWP.  Zajęcia prowadził koordynator wojewódzki klas policyjnych - aspirant Sławomir Szeląg. Tematem była: „Zbrodnia Katyńska 1940 - jako element ludobójstwa na Narodzie Polskim”. Prelegentem interaktywnego wykładu był dr Przemysław Wójtowicz, który w ciekawy i rzeczowy sposób zapoznał młodzież z ciągiem wydarzeń historycznych, które doprowadziły do Zbrodni Katyńskiej oraz do odkrycia miejsc mordu.

 

Tereny te zostały upamiętnione Polskimi Cmentarzami na Wschodzie: w Katyniu, Miednoje, Charkowie i Bykowni. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Stowarzyszenia Bydgoska Rodzina Katyńska – prezes Marian Adamczyk i Witold Deręgowski. Opowiedzieli o losach swoich bliskich krewnych, przedwojennych policjantach, którzy zginęli w Katyniu. Propagowali również akcję „sadzenia dębów” mającą na celu upamiętnienie żołnierzy i policjantów pomordowanych na Wschodzie.

Uczniowie XII LO, umundurowani w stroje bojowe, w sposób nienaganny reprezentowali naszą szkołę podczas wizyty w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

 

Opiekunowie klas policyjnych: Jarosław Szczepaniak, Jacek Kurowski, Beata Szot oraz nauczyciel wspierający Jolanta Lewandowska

 

Zdjęcia z wizyty w KWP dostępne w Galerii

 

Wednesday the 24th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins