William Shakespeare w Teatrze Polskim. Polecamy!


Twórczość klasyka dramatu Williama Szekspira, polscy uczniowie znają jedynie z tragedii. Nieszczęśliwa miłość Romea i Julii oraz morderstwa Makbeta nie mają nic wspólnego z komediami, których sławny Anglik napisał aż szesnaście. Dlatego, gdy pojawiła się sposobność, aby obejrzeć coś spoza kanonu lektur i to w Teatrze Polskim, 12 stycznia br. piętnastu wybrańców z  klas policyjnych udało się wraz z nauczycielką języka polskiego na spektakl pt: ,, Komedia omyłek”.
Sztuka przedstawia historię Antyfolusa i jego sługi, Dromia, których  poszukuje w Efezie ojciec. Akcja nabiera rozmachu, gdy okazuje się, że w mieście zupełnie przypadkiem znajdują się zaginieni bracia bliźniacy bohaterów. Dzięki podobieństwu przybysze są uważani za tutejszych. Lubiani, goszczeni, obdarowywani złotem, obiadami... z czasem są coraz bardziej zdezorientowani. Oczywiście, dzieło kończy się happy endem, jak przystało na dobrą komedię.  
Po wyjściu z teatru byłam zachwycona, każdy detal w spektaklu był dokładnie przemyślany i dopracowany. Podziwiałam talent i grę aktorów, którzy wspaniale wcielili się w swoje role. Mówili oni swoje kwestie lekko i płynnie – chciałabym tak wypaść na maturze ;). Duże wrażenie zrobiła na mnie również urozmaicona scenografia ze współczesnymi akcentami, aktorzy ubrani byli w stroje nie tylko z epoki elżbietańskiej. Fabuła dzieła oparta była na szeregu zabawnych nieporozumień i splotach okoliczności. Bardzo zachęcam wszystkich miłośników sztuki, do obejrzenia tego spektaklu.

Red. Marta Gruczka III LO

Thursday the 23rd. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins