Sępy Kulturalne rekomendują film „Najlepszy”!

 

sk

Dnia 7 grudnia br. w ferworze przedświątecznych przygotowań niestrudzeni wielbiciele kina z XII LO wybrali się do Cinema City w Bydgoszczy na film pod tytułem „Najlepszy” w reż. Łukasza Palkowskiego.

Jest to historia mało znanego w Polsce sportowca - Jerzego Górskiego – byłego narkomana, który zwyciężył walkę z nałogiem i zdobył tytuł Mistrza Świata w podwójnym triatlonie w Stanach Zjednoczonych. Na ekranie można było zobaczyć doskonałą grę aktorską m.in. Jakuba Gierszała, Tomasza Kota, Janusza Gajosa i Anny Próchniak.

 

 

 

 

„Najlepszy” to film, który zapiera dech w piersiach! Bohatera poznajemy jako młodego człowieka, który z wyglądu i zachowania przypomina „zombie”, a jego życie podporządkowane jest narkotykom. Podejmuje on jednak walkę z nałogiem. Obserwujemy ją na ekranie z zapartym tchem. Widzimy jak dzień za dniem, dzięki uporowi i uprawianiu sportu bohater staje się tytułowym „najlepszym”! Nie będę zdradzać więcej szczegółów z filmu, ponieważ lepiej zobaczyć ten obraz samemu. Dzięki niemu poczujemy szereg emocji: od przerażenia do radości.

Film jest niezwykle inspirujący. Pokazuje, że jeżeli człowiek o czymś marzy, to jest w stanie to osiągnąć bez względu na przeciwności losu. Skłania nie tylko do przemyśleń, ale również do zmian! Może być dla nas motywacją do działania w szare zimowe dni. „Sępy Kultury” szczególnie polecają go tegorocznym maturzystom, ponieważ jest to świetny przykład do wykorzystania na egzaminach z języka polskiego.

Red. Aleksandra Tomasiewicz

Monday the 21st. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins