Afryka jest nasza!


W czwartek (16.11.2017 r.) uczennice I i II klasy XII LO wraz z p. Lidią Kliniewską udały się na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, na konferencję zrealizowaną w ramach bydgoskiego projektu ,,Szkoła otwarta i tolerancyjna”, którego podstawowym celem jest kształtowanie postawy szeroko rozumianej otwartości, w myśl zasady, iż każdy człowiek ma prawo do własnego zdania, przekonań, wyznawanej religii, zachowania czy też wyglądu.
Na spotkaniu podsumowano dotychczasowe działania uczestników projektu; odbyło się również wręczenie nagród zwycięzcom konkursu ,,Mapa tolerancji”. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 


Jednak najważniejszym punktem konferencji było omówienie szczegółów realizacji poszczególnych  zadań w ramach tego projektu.
30 maja 2018 r. odbędzie się Festiwal  Kultur,  polegający na zaprezentowaniu kultury konkretnego kontynentu. W tym celu każda zgłoszona szkoła wzięła udział w losowaniu. Nasza koleżanka wylosowała kulturę afrykańską. Forma realizacji tego zadania  jest dowolna.              Z założenia ma być jednak smacznie, kolorowo i oryginalnie.
Już teraz gorąco zachęcamy uczniów naszej szkoły do współpracy. Wszelkie pomysły
i propozycje prosimy zgłaszać do p. L. Kliniewskiej.

Monday the 21st. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins