Jesienne spotkania z teatrem

  
    

  17 października br.  w nastrojowej aurze złotej polskiej jesieni uczniowie wszystkich klas czwartych wybrali sie na spotkanie z Bydgoskim Teatrem Lalek  „Buratino”.
     Tym razem na scenie pojawili się legendarni mieszkańcy naszego grodu, a więc dobra Bożenna, piękna Milana, nikczemny rycerz Stoigniew, Zła Czaronica i  diabeł Węgliszek. Nie zabrakło też mistrza Jana Twarowskiego, który- jak się okazało- odegrał niemałą rolę w planach ratowania zagrożonej Bydgostii.   
     Zgromadzona widownia  uważnie śledziła zdarzenia  przedstawiające początki historii naszego grodu, ale i żywo reagowała na różne, nie zawsze godne, poczynania bohaterów.


      Po ponad godzinnej dawce przeżyć artystycznych uczniowie mogli jeszcze uczestniczyć w krótkiej lekcji teatralnej. Niezawodnie ta część dostarczyła uczestnikom spotkania chyba najwięcej wrażeń i emocji. Każdy widz mógł się stać choć na chwilę aktorem i wejść na scenę, a nawet przemaszerować po niej w towarzystwie marionetki sycylijskiej. Uczniowie szybko zaprzyjaźnili się z lalkami teatru „Buratino”, darząc największą  chyba sympatią  niejakiego Feliksa. Ta marionetka wyjątkowo lubi … spać, a kiedy się już obudzi, bardzo długo ogląda najpierw swoją prawą rękę, a później nie krócej skupia się na tym, czy wszystko w porządku z lewą…
      Na pewno tu jeszcze wrócimy!!!

Monday the 21st. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins