WIZYTA UCZNIÓW KLASY I LO W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W BYDGOSZCZY


13 października 2017 roku klasa I Liceum uczestniczyła w inauguracji cyklu szkoleń dla uczniów klas o profilu policyjnym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Ich koordynatorem jest aspirant Sławomir Szeląg z Wydziału Komunikacji Społecznej. Szkolenia będą prowadzone przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej z Delegatury Bydgoskiej.
Młodzież została przywitana przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Mirosława Elszkowskiego. Podczas swojego wystąpienia złożył on podziękowania dla  mgr Jacka Kurowskiego, nauczyciela historii w ZS nr 24, za przygotowanie uczniów klas o profilu policyjnym do udziału w ogólnopolskim konkursie pt. „Policjanci w służbie historii”. Udział w inauguracji szkoleń wzięła również  Naczelnik Delegatury IPN w Bydgoszczy pani Edyta Cisewska, która nakreśliła tematykę spotkań.


     Pierwsze szkolenie pt. „Polskie Państwo Podziemne” przeprowadził pan dr Mirosław Sprenger, który w ciekawy i rzeczowy sposób zapoznał młodzież
z historią związaną z latami niemieckiej i sowieckiej okupacji Polski.
Na początku wykładu zaprezentował film animowany,  przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej „Niezwyciężeni”, który przedstawia burzliwe dzieje naszego kraju od pierwszego dnia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku. Film ten ma rozpocząć międzynarodową akcję edukacyjną, której celem jest przedstawienie polskiej perspektywy historycznej okresu 1939 – 1989.
W drugiej części wizyty nasi uczniowie spotkali się z nadkomisarzem Marcinem Zmudzińskim, kierownikiem Wydziału Kadr i Szkolenia KWP
w Bydgoszczy.  Oficer policji wygłosił prelekcję pt. „Zostań Kimś  Wyjątkowym – Policjantem”. W szczegółowy sposób przedstawił kryteria przyjęcia do policji i specyfikę służby.
Uczniowie klasy I LO, umundurowani w stroje galowe, w sposób nienaganny reprezentowali naszą szkołę podczas wizyty w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

Opiekunowie:
wychowawca klasy I LO – Jarosław Szczepaniak
wychowawca klasy I LO z ramienia policji – młodszy aspirant Sebastian Rink
wychowawca klasy II LO – Jacek Kurowski

Zdjęcia z wizyty w KWP dostępne w Galerii ( ZOBACZ )
WIZYTA  UCZNIÓW KLASY I LO
W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W BYDGOSZCZY

13 października 2017 roku klasa I Liceum uczestniczyła w inauguracji cyklu szkoleń dla uczniów klas o profilu policyjnym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Ich koordynatorem jest aspirant Sławomir Szeląg z Wydziału Komunikacji Społecznej. Szkolenia będą prowadzone przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej z Delegatury Bydgoskiej.
Młodzież została przywitana przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Mirosława Elszkowskiego. Podczas swojego wystąpienia złożył on podziękowania dla  mgr Jacka Kurowskiego, nauczyciela historii w ZS nr 24, za przygotowanie uczniów klas o profilu policyjnym do udziału w ogólnopolskim konkursie pt. „Policjanci w służbie historii”. Udział
w inauguracji szkoleń wzięła również  Naczelnik Delegatury IPN
w Bydgoszczy pani Edyta Cisewska, która nakreśliła tematykę spotkań.
     Pierwsze szkolenie pt. „Polskie Państwo Podziemne” przeprowadził pan dr Mirosław Sprenger, który w ciekawy i rzeczowy sposób zapoznał młodzież
z historią związaną z latami niemieckiej i sowieckiej okupacji Polski.
Na początku wykładu zaprezentował film animowany,  przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej „Niezwyciężeni”, który przedstawia burzliwe dzieje naszego kraju od pierwszego dnia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku. Film ten ma rozpocząć międzynarodową akcję edukacyjną, której celem jest przedstawienie polskiej perspektywy historycznej okresu 1939 – 1989.
W drugiej części wizyty nasi uczniowie spotkali się z nadkomisarzem Marcinem Zmudzińskim, kierownikiem Wydziału Kadr i Szkolenia KWP
w Bydgoszczy.  Oficer policji wygłosił prelekcję pt. „Zostań Kimś  Wyjątkowym – Policjantem”. W szczegółowy sposób przedstawił kryteria przyjęcia do policji i specyfikę służby.
Uczniowie klasy I LO, umundurowani w stroje galowe, w sposób nienaganny reprezentowali naszą szkołę podczas wizyty w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

Opiekunowie:
wychowawca klasy I LO – Jarosław Szczepaniak
wychowawca klasy I LO z ramienia policji – młodszy aspirant Sebastian Rink
wychowawca klasy II LO – Jacek Kurowski

Zdjęcia z wizyty w KWP dostępne w Galerii ( ZOBACZ )

Monday the 21st. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins