„Narkotyki, dopalacze, uzależnienie młodzieży – problem?”

W poniedziałek 30.03.2015 w naszej szkole odbyła się debata społeczna z udziałem młodzieży. Na dyskusje przyszli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.  W debacie wzięli również udział: mł. insp. Tomasz Trawiński I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, mł. insp. Andrzej Cieślik Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy, podinsp. Sławomir Szymański Zastępca Komendanta Miejskiego Policji, kom. Jarosław Orzechowski Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz - Błonie, kom. Sylwia Skierys Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Bydgoszcz – Błonie, Adam Dudziak Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Bydgoszczy, Robert Rejniak Prezes Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii Oddział Bydgoszcz, Justyna Boniecka terapeuta Bydgoskiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Rehabilitacji „BORPA”, Jolanta Metkowska Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Paweł Grajek przedstawiciel Działu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.  Celem debaty było

zaprezentowanie zjawiska uzależnienia od substancji psychoaktywnych wśród młodzieży. Zwrócenie szczególnej uwagi na wpływ narkotyków na organizm człowieka, pomoc osobom uzależnionym od narkotyków, a także granic odpowiedzialności prawnej.  Większość uczniów była „przeciw” legalizacji marihuany. Młodzież trafnie argumentowała, jakie mogą być skutki tzw. „legalnego” zażywania narkotyku. Kilka osób miało inne zdanie. Ich wątpliwości dotyczące miękkich narkotyków, próbowali rozwiać eksperci, przedstawiający twarde dane dotyczące przestępstw związanych z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.  Zapraszamy do foto galerii, 

Można również zobaczyć materiał w Zbliżeniach -15 minuta [tutaj],lub „Rozmowach Dnia” [tutaj]

 

 

 

 

Tuesday the 26th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins