Wielkanoc w linorycie, czyli znany bydgoski artysta w naszej szkole

 [zdjęcia]

Marzec okazał się wyjątkowo aktywny i twórczy dla uczniów grupy projektowej naszych polonistek – p. Marzeny Wachowskiej i p. Iwony Witkowskiej. Gimnazjaliści, realizując program zajęć unijnych Cztery pory roku w bydgoskiej kulturze, odwiedzili Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, w którym nie tylko podziwiali eksponaty w Galerii Sztuki Nowoczesnej, ale również uczestniczyli w warsztatach muzealnych z Op-artu; w ramach kolejnych wyjść uczniowie obejrzeli w Multikinie znany dramat wojenny Snajper, odwiedzili Galerię Wspólna, w której prezentowano wystawę malarstwa Zenona Korytowskiego, a także zwiedzili bydgoski oddział Telewizji Polskiej i wzięli udział w programie na żywo Samorządni.

 

23 marca na warsztaty z linorytu przyjechał do naszej szkoły znany i ceniony nie tylko w środowisku lokalnym artysta plastyk – Jan Gordon. Nasz gość  zajmuje się grafiką warsztatową i malarstwem, sztuką użytkową oraz  projektowaniem wnętrz. Swoje prace prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Na zajęciach pan Gordon najpierw w interesujący sposób wprowadził uczniów w tajniki techniki graficznej, jaką jest linoryt, a następnie czuwał nad realizacją uczniowskich kompozycji wiosennych i wielkanocnych. Efekty zaskoczyły chyba samych uczniów! 

Ich zdaniem były to najlepsze warsztaty, w których uczestniczyli. Do takiej opinii z pewnością przyczyniła się osobowość pana Gordona, który nie tylko imponował profesjonalizmem i zarażał swoją pasją, ale przede wszystkim czarował otwartością, poczuciem humoru i dobrym słowem. 

 

Tuesday the 26th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins