Nie trzeba być gwiazdą...

Nasi uczniowie - aktywni, twórczy i samorządni. Można ich zobaczyć nawet w telewizji! [Zdjęcia] 

 

Nie trzeba być gwiazdą, żeby wystąpić w telewizji. Wystarczy być „aktywnym w szkole i twórczym w życiu”. Uczniowie naszego gimnazjum, w ramach unijnych zajęć Cztery pory roku w bydgoskiej kulturze prowadzonych przez polonistki p. Iwonę Witkowską i p. Marzenę Wachowską, popołudnie ostatniego dnia rekolekcji spędzili w bydgoskim oddziale Telewizji Polskiej.

 

Podczas wizyty uczniowie zwiedzili budynek telewizji. Pani redaktor Daria Kazuła pokazała gimnazjalistom m.in. studia nagrań, pomieszczenie reżyserskie, charakteryzatornię czy newsroom. Wędrując po telewizyjnych pomieszczeniach, uczniowie spotykali znane twarze regionalnej telewizji; z panią redaktor Małgorzatą Rogatty i prezenterką pogody Magdaleną Żakowską udało im się nawet zrobić pamiątkowe zdjęcia. Pani Daria Kazuła opowiedziała również gościom o specyfice pracy dziennikarza i prezentera telewizyjnego, zdradzając kilka sztuczek, związanych m.in. z grafiką komputerową, światłem czy scenografią, wykorzystywanych podczas realizacji programów. Uczniowie byli również świadkami nagrywania prognozy pogody oraz przygotowywania studia do nagrania programu na żywo. 

Największą  atrakcją był jednak udział (w charakterze publiczności) w programie Samorządni -  tygodniku, w którym są poruszane najważniejsze problemy dotyczące życia mieszkańców miast i wsi naszego regionu. Prowadzony przez  Mariusza Kluszczyńskiego odcinek poświęcono potrzebom rodzin wychowujących dzieci z zespołem Downa. Gościem programu była m.in. p. Iwona Waszkiewicz -  Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Wizyta w telewizji, a zwłaszcza udział w programie na żywo, była dla uczniów ciekawym i inspirującym doświadczeniem. Niektórzy postanowili, że za parę lat tam wrócą, ale już nie w roli zwiedzających…

Trzymamy kciuki!

 

Monday the 21st. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins