Plan lekcji - rok szkolny 2018/19

Na stronie szkolnej jest już dostępny plan lekcji, obowiązujący od 3 września 2018 roku.

Plan lekcji może ulec zmianie w trakcie roku szkolnego, włącznie z pierwszymi dniami września.

Informujemy też, że uległa zmiana numeracja sal (klasopracowni).

 

Podarunki dla zwierząt ze Schroniska dostarczone

Na "Gwiazdora" czekają wszyscy -  dzieci i dorośli, ale też zwierzęta, zwłaszcza te, które potrzebują wsparcia i pomocy.  Dzięki dobrym sercom i wrażliwości na los zwierząt naszej społeczności szkolnej, w Bydgoskim Schronisku dla Zwierząt pojawiły się paczki z karmą, zapakowanymi kocami, ręcznikami, kołdrą, śpiworami, kuwetą dla kotów i miskami. Udało się też zebrać  216 zł. Za tą sumę zakupione zostały legowiska. Jak co roku Firma DINGO udzieliła ‘’gwiazdkowego’’ rabatu oraz przekazała od siebie smycze i obroże.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się, że może te święta będą w Schronisku choć odrobinę cieplejsze, a miski pełniejsze. Dziękuję Wam drodzy uczniowie, rodzicom, którzy osobiście przynosili paczki i wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się do akcji "Animalsów’’.  

Życzę Wszystkim Zdrowych i Spokojnych Świąt! Dla zwierząt ze Schroniska są specjalne życzenia - aby spełniły się ich marzenia o ciepłym, kochającym domu. Opiekun "Animals" - Arleta Kaźmierska-Urbanek.

Sępy kulturalne w Teatrze Polskim

Dnia 28 września grupa amatorów sztuki z XII LO, nazywana „Sępami kulturalnymi” wraz z opiekunem p. Katarzyną Sztubą, wybrała się do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na spektakl pt. „Historie bydgoskie”.

Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie z kulturą wysoką, która, niestety coraz rzadziej, gości w życiu licealistów (a szkoda).

W godzinach wieczornych, odświętnie ubrani, spotkaliśmy się w Teatrze Polskim przy ulicy Mickiewicza. Spektakl okazał się tajemniczy i czasem niezrozumiały,  ale na pewno zmuszał do przemyśleń. Przedstawienie charakteryzowało się różnorodną tematyką, którą łączyły wątki i postacie związane z naszym miastem-Bydgoszczą. Grę aktorską można nazwać wybitną. Dzięki temu „spotkaniu z kulturą” poznaliśmy kilka faktów związanych z grodem nad Brdą. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyjścia.

Red. Agnieszka Ziętara

Inauguracja Roku Szkolnego


4 września 2017 roku ze smutkiem pożegnaliśmy wakacje, z radością rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018.

Sala gimnastyczna udekorowana przez uczniów obecnych klas 6. była wspaniałym wspomnieniem mijającego już lata. Radosne piosenki przygotowane przez panią Annę Theuss i panią Agnieszkę Wiśniewską zarówno uczniowie jak i nauczyciele nucili jeszcze długo po zakończeniu uroczystości.

Wszyscy wypoczęci, pełni optymizmu, w skupieniu najpierw obejrzeli część oficjalną inauguracji. Prowadzący - Kalina i Marcin - przypomnieli fakty związane z wybuchem II wojny światowej, a harcerka Zuzia - przedstawiła tragedię wojny widzianą oczami dziecka. Następnie uczniowie uważanie wysłuchali przemówienia pana dyrektora Leszka Sobieraja.

Po części oficjalnej naszą szkołę opanowały Smerfy. I tym razem losy niebieskich stworków wzbudziły ogromną sympatię. Wszyscy z uwagą śledzili poczynania bezradnego Gargamela, który w łatwy sposób chciał zdać maturę. Gargamelowi znów się nie udało. Jak widać nie ma co liczyć na magiczną miksturę, trzeba się uczyć.


Czytaj więcej...

Nowy Dyrektor Zespołu Szkół nr 24 im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy

 

            Informujemy Rodziców i całą Społeczność Szkolną, że w wyniku przeprowadzonego w dniu 25 maja 2017 r.  postępowania konkursowego, Dyrektorem Zespołu Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy został            mgr inż. Leszek Sobieraj.

 

 

Wednesday the 20th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins