Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego Zespół Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego

Afryka jest nasza!


W czwartek (16.11.2017 r.) uczennice I i II klasy XII LO wraz z p. Lidią Kliniewską udały się na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, na konferencję zrealizowaną w ramach bydgoskiego projektu ,,Szkoła otwarta i tolerancyjna”, którego podstawowym celem jest kształtowanie postawy szeroko rozumianej otwartości, w myśl zasady, iż każdy człowiek ma prawo do własnego zdania, przekonań, wyznawanej religii, zachowania czy też wyglądu.
Na spotkaniu podsumowano dotychczasowe działania uczestników projektu; odbyło się również wręczenie nagród zwycięzcom konkursu ,,Mapa tolerancji”. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 


Jednak najważniejszym punktem konferencji było omówienie szczegółów realizacji poszczególnych  zadań w ramach tego projektu.
30 maja 2018 r. odbędzie się Festiwal  Kultur,  polegający na zaprezentowaniu kultury konkretnego kontynentu. W tym celu każda zgłoszona szkoła wzięła udział w losowaniu. Nasza koleżanka wylosowała kulturę afrykańską. Forma realizacji tego zadania  jest dowolna.              Z założenia ma być jednak smacznie, kolorowo i oryginalnie.
Już teraz gorąco zachęcamy uczniów naszej szkoły do współpracy. Wszelkie pomysły
i propozycje prosimy zgłaszać do p. L. Kliniewskiej.

Friday the 19th. Webmaster: Marcin Garbulski, Administrator: Maciej Kosmala, Marcin Garbulski | Home | Joomla 3 Templates Joomlaskins